to bili so jim v rokavu asi.
termine uvajali so svoje
nerazumne, čudne in nestalne.
In potem ko preimenovali
so iz socialističnih tako se,
da gredo se socialne štose,
še parolam nov pomen so dali.
Ko bilo volitev ni svobodnih,
vpili so, zavračamo vse tuje,
svojega ne damo, naj najhuje
nad nas pride, kup nesreč usodnih.
Ko pa spremenili so volitve
in ni kandidat en sam, edini,
so ozirali se po tujini,
da od tam dobijo okrepitve.
To je demokratsko, socialno,
bojda za človeško gre pravico,
če neuvrščenih polovico
med volivce vključiš triumfalno.
Niso časi več neuvrščenih,
a če demokrat si, socialen,
boš od tretjega sveta pohvaljen,
hotel tujcev več boš posvojenih.
Tuje hočejo, ugotovitev
splošna je, ne marajo za svoje,
socialne netijo da boje,
ti so zadnji up jim za rešitev.